Офіс:
вул. Турівська, 18/20
467-79-00 462-56-24 425-51-36
Офіс:
вул. Промислова, 4Б(на виробництві)
591-25-23 591-05-03 591-05-15

Догляд за виробами з каменю

Щоб камінь служив довго і мав привабливий вигляд у приміщеннях з агресивним зовнішнім середовищем (наприклад, на кухні), його необхідно захищати від механічних і хімічних дій, від води, бруду і т.п.  Залежно від мінерального складу каменю і його фізичних властивостей ступінь і періодичність цього захисту можуть бути різними. У кожному конкретному випадку режим догляду підкаже саме покриття: достатньо уважно подивитися на нього, і ви зрозумієте, коли і які процедури знадобляться. Зазвичай захисні препарати оберігають кам’яне облицювання відразу від багатьох неприємностей: від проникнення в пори фарб, масел, жиру, смогу, плісняви, кави, вина, фруктових соків, харчових кислот, напоїв, вологи, косметики… Для побутового використання, як правило, випускаються універсальні полімерні рідини(у тому числі, з компонентами з натурального воску), які слугують одночасно і для захисту, і для полірування.  Вони не змінюють колір каменю, не утворюють плівку і при правильному використанні не залишають ніяких слідів. Для кольорового граніту і мармуру існують спеціальні препарати з ефектом «оживлення» кольору. Після їх застосування колір каменю стає глибшим і насиченішим. Всі захисні засоби доволі прості у застосуванні. Зазвичай, нерозбавлений вміст рівномірно наносять тампоном на поверхню доти, доки кам’яне облицювання не перестане поглинати рідину. Потім через 15-20 хвилин залишки видаляють і натирають камінь сухою ганчіркою до дзеркального блиску.
Деякі рекомендації з догляду за мармуром:
Поверхня підлоги:
Головний ворог полірованої підлоги з натурального каменю – пісок, який залишається на підошвах взуття і шкрябає поліровану поверхню. Підставки чи килимки всередині і ззовні Вашого будинку чи офісу можуть зменшити кількість  піску і бруду, які шкрябають кам’яну підлогу. Переконайтеся у тому, що підставка чи килимок не ковзає по підлозі.
Перед тим, як починати вологе прибирання у приміщенні, вимощеному мармуром або гранітом, підлогу потрібно спочатку ретельно очистити від піску та інших абразивних часток. Дуже ефективно на цій стадії використання звичайного пилососа, особливо на неполірованому камені.
Вологе прибирання каменю рекомендується здійснювати за допомогою швабри. Вона повинна бути абсолютно чистою і бажана без металевих частин, які можуть пошкрябати підлогу. В якості миючих засобів категорично не рекомендується застосовувати пральні порошки або звичайне мило: білястий наліт на кам’яному покритті після такої обробки практично гарантований. Для догляду за каменем існують спеціальні рідини-детергенти з нейтральним рівнем рН (їх ще називають «змивками» чи «відмивками»).  Отже, підлога вимита. Якщо ви збираєтесь після цього з нею ще «працювати» (наприклад, покрити воском), слід добре  висушити поверхню. Краще всього зробити це природнім способом, просто провітривши приміщення.

Для захисту мармуру від потрапляння бруду і води використовуються водо-і масловідштовхувальні  просочення.пропитки  Компанія «Карара» використовує для цієї мети пропитки F-1, F-2 и F-5 марки Keda. Цю процедуру бажано проводити 1 раз на рік або частіше, залежно від інтенсивності експлуатації виробів з каменю. Вона необхідна тому, що більшість видів мармуру досить пористі і добре вбирають у себе різні рідини, наприклад каву, чай , а також соки, які мають кислотну основу. При довготривалому контакті з цими рідинами на поверхні мармуру можуть залишитися забарвлені плями, що важко виводяться. Аби цього уникнути і не займатися опісля складним процесом очищення, простіше просочити поверхню рідиною, яка не залишає на поверхні каменю ніякої плівки, а просто заповнює пори, перешкоджаючи проникненню в них інших речовин.
Ідеальним матеріалом для покриття мармуру також є віск. Він є водовідштовхувальним  матеріалом, просто заповнює всі пори мармуру, ускладнюючи проникнення рідини в мармур. Віск надає каменю блиску і насиченості кольору.

Бувають випадки, коли камінь забруднений дуже сильно. Скажімо, якщо після завершення ремонтних робіт недбалі будівельники залишили на облицюванні розводи, вапнякові плями, сліди від масла, бруду, каучуку, кіптяви і т. д.  Тут нейтральні детергенти не допоможуть, тому доведеться використовувати лужні очисники. Компанія «Карара» використовує для цієї мети рідину марки Keda для видалення цементу, яка ефективно знежирює. Для видалення плям іржі з кам’яних поверхонь наша Компанія використовує спеціальні рідини марки Keda для видалення іржі, які ефективно і швидко видалять плями іржі з поверхні каменю без пошкодження полірованої поверхні.

На кухні:
Не ставте гарячі предмети на полірованую поверхню каменю. Старайтеся використовувати підставки під гарячі страви і посуд (фарфор, кераміку, срібні предмети), які можуть пошкрябати поверхню. Використовуйте підставки під усі склянки, особливо під ті, які містять алкоголь або цитрусові соки. Звичайна їжа і напої містять кислоту, яка з часом робить поверхню каменю тьмяною. Для кращого захисту мармурових поверхонь на кухні компанія «Карара» рекомендує використовувати  масло- і водовідштовхувальні  пропитки F-1, F-2 и F-5 марки Keda.
Також при можливості негайно видаляйте з мармурового облицювання всі пролиті рідини: соки, алкоголь, каву, будь-які кислоти. Промийте це місце чистою водою і просушіть паперовим рушником.  Якщо пляма все-таки з’явилася, то в жодному разі не користуйтеся  неспеціалізованими засобами для її видалення – це тільки  погіршить ситуацію, і перед тим, як користуватися спеціальними очисниками точкової дії, спочатку апробуйте їх на невеликій ділянці поверхні. Почніть з низької концентрації очисника, збільшуючи її тільки після того, як переконаєтеся, що вона не діє. Не поспішайте, дайте препарату попрацювати 10-15 хвилин. Завжди дотримуйтеся інструкції з використання засобу для чищення.

  У ванній кімнаті:
Для видалення мильного накипу, що утворився на поверхні каменю на кухні або у ванній кімнаті, регулярно використовуйте спеціальні засоби для догляду за каменем,  які не містять кислоти, так звані шампуні для мармуру. Їх можна придбати в спеціалізованих будівельних супермаркетах.

На відкритому повітрі:
Вироби з каменю на відкритому повітрі швидше забруднюються і піддаються впливу навколишнього середовища (атмосферні опади, токсичні викиди тощо). Тому басейн на дворі і тераси з каменю вимагають особливого догляду . Басейни і тераси потрібно промивати теплою водою із спеціальними миючими засобами.

ТОВ «КАРАРА» виконує увесь спектр послуг з догляду за натуральним каменем і його реставрації. Ми завжди готові допомогти Вам при виникненні будь-яких проблем у процесі експлуатації виробів із натурального каменю.