Офіс:
вул. Турівська, 18/20
467-79-00 462-56-24 425-51-36
Офіс:
вул. Промислова, 4Б(на виробництві)
591-25-23 591-05-03 591-05-15

Піщаник

Піщаник – це натуральний камінь осадкового походження, який складається в основному з часток кварцу, що зв’язуються між собою за допомогою інших мінералів, таких як кремнезем і карбонат. За мінеральним складом, фізико-механічним властивостями піщаник не набагато поступається граніту і кварциту.  Дуже часто піщаник містить залізні руди, які надають йому привабливе забарвлення. Колір піщаника може змінюватися від білого (світло-сірого), бежевого до червоного, коричневого і навіть зеленого і синього. Цей тип каменю довговічний, оскільки до його складу входить кварцит. Піщаник – це камінь в основному середньої твердості, хоча є дуже цупкі його різновиди, які не поступаються за твердістю гранітам.  Межа міцності при стисканні – 300-2000 кг/см2, пористість –0,69-6,70%, водопоглинання 0,63-6,0%.

За переважаючим розміром зерен піщаник, як і пісок, поділяєься на дрібнозернистий (від 0,1-0,25 мм), середньозернистий (0,25-0,5 мм), крупнозернистий (0,5 мм), а за мінералогічним складом – на моно- та полімінеральні кварцові, аркозові піщаники и граувакі. піщаники ще називають псамітами.

Найвищі фізико-механічні властивості має піщаник з кремнистою і карбонатною цементуючою речовиною, нижчі – з глинистою. Вогнетривкість піщаника також є різною, найвища (до 1700 °С) характерна для чистих кварцових піщаников, з кремнистим цементом.

Приклади застосування: облицювання фасадів і цоколів будівель, огорож,  мощення доріжок і майданчиків, бутового каменю, щебню різного призначення (для дорожнього будівництва і як заповнювач у бетоні), ландшафтного дизайну. В інтер’єрі використовується переважно у вигляді плитки для облицювання східців, камінів, а також підлоги і стін.

З піщанику побудовано безліч відомих архітектурних об’єктів і чудес світу. У Франції – Нотр-Дам Де Парі, в Іспанії – храм Саграда Фаміліа Антоніо Гауді (Барселона), в Англії – Букінгемський Палац, в США – Емпайр Стейт Білдінг и  Білий Дім, в Індії – більшість храмів і, звичайно ж, відомий  Акшардам (восьме чудо світу нашої епохи). Цей список можна продовжувати, оскільки піщаник є одним із основних матеріалів для будівництва і оздоблення протягом понад 5000 років історії розвитку людства.