Офіс:
вул. Турівська, 18/20
467-79-00 462-56-24 425-51-36
Офіс:
вул. Промислова, 4Б(на виробництві)
591-25-23 591-05-03 591-05-15

Про камінь

З Х ст. на Русі натуральний камінь використовували для будування і оздоблювання будівель. Камінь завжди цінувався як будівельний і оздоблювальний матеріал завдяки міцності, довговічності, стійкості до впливів навколишнього середовища, неповторності структури і різноманіттю кольорових відтінків. Камінь – благородний оздоблювальний матеріал. Різноманітна  фактура його поверхні – полірована, шліфована, термооброблена, колота, пиляна – ще більше розширює область його застосування. До того ж, натуральний камінь прекрасно поєднується з деревом, склом, металом та іншими будівельними і оздоблювальними матеріалами, що робить його привабливим для архітекторів і дизайнерів. І, звичайно, у всі часи будинки та вироби з натурального каменю говорили про добробут хазяїна.

Сьогодні натуральний камінь популярний, в основному, як декоративно-оздоблювальний матеріал. Ним прикрашають стіни будівель всередині і ззовні. З каменю виготовляють сходи, колони, підлогу, а також деталі інтер’єру: підвіконня, карнизи, плінтуси, поручні, стільниці, журнальні столики, барні стійки, живописні мозаїчні панно. Кожний шматок каменю має свою індивідуальність, а в руках майстра він стає справжнім витвором мистецтва. Звичайно, вартість подібних виробів не може бути низькою. Але якісний продукт заслуговує високої оцінки, тому він дорогий. До того ж, такі вироби з роками тільки дорожчають.

Одним із важливих параметрів, що впливають на вартість природного каменю, є його декоративність. Вона залежить від багатьох факторів: кольору (насиченості й однорідності тону, поєднання відтінків і малюнка), текстури (структури, просвічування, здатності до полірування) і фактури матеріалу. На наших складах представлені мармур і граніт з Італії, Греції, Індії, Португалії, Норвегії і навіть таких екзотичних країн, як Африка, Бразилія і Гватемала.

Як правило, камінь продається уже обробленим з однієї сторони у вигляді плит, або  так званих слябів. Сляби – великі плити розміром 240 х 120 см. Вартість (у розрахунку за 1м2) каменю варіюється і залежить від місця видобування, сорту, товщини, виду обробки поверхні і ще від ряду факторів.

Звичайно, використання натурального каменю потребує професіоналізму. Кожна порода має не тільки свої декоративні, але й експлуатаційні особливості: пористість, твердість, стійкість до дії активних речовин, до перепадів температури і вологості. Кожна порода каменю має свої різновиди, які пов’язані з регіоном і кар’єром. Замовник, дизайнер, архітектор вибирають матеріал, керуючись частіше за все його естетичною привабливістю. Тому при купівлі натурального каменю розумно звертатися за консультаціями  у фірми, які мають досвід роботи з різними породами для різних умов експлуатації.

КРАСА ЗЗОВНІ…

Найчастіше натуральний камінь використовують для облицювання цоколю будинку, що дозволяє вирішити відразу ряд проблем. По-перше, фундамент будинку отримує потужний додатковий захист від механічних і хімічних впливів, збільшується його теплоізоляція. По-друге, цоколь буде захищений у найвразливішій його частині  – на межі земля–повітря – від дії перепадів температури, вологості, випарів ґрунту. Крім того, камінь на цоколі надає усій будівлі завершеності, презентабельності.
Натуральний камінь чудово виглядає і в архітектурному оформленні парадного входу. Колони, східці, поручні, балясини, виготовлені з каменю, нададуть будинку урочистості та елегантності. На фасаді виграшно виглядатимуть  кам’яні наличники як лаконічні класичні, так і з вигадливим узором у стилі дерев’яного зодчества.  Горизонтальний пояс із натурального каменю не тільки  прикрасить будинок, але й створить додаткове поверхове членування. Традиційно використовується камінь і на фронтонах: із нього створюють декоративні карнизи, медальйони, барельєфи.

Вирішуючи облицювати фасад натуральним каменем, слід розуміти, що хоча це і довговічний камінь, але термін служби у кожного типу різний. Так, довговічними вважаються дрібнозернисті граніти, кварцити, базальти; менш довговічними – середньо- і крупнозернисті граніти, сієніти, щільні піщаники, вапняки і туфи; відносно довговічними –піщаники, андезити, білий мармур, пористі вапняки; недовговічні – кольоровий мармур (брекчія), гіпси.

… І ВСЕРЕДИНІ

Сьогодні особливо популярна підлога з натурального каменю:граніту, мармуру, лабрадориту, габро, вапняка та ін. Особливість натурального каменю полягає в тому,що плити однієї й тієї ж самої породи можуть різнитися за кольором. Є каміня як більш однорідний за кольором, так і складних відтінків, але саме в цьому і є його індивідуальність.

Підлога може бути виконана із стандартних модульних плит розмірами 305×305 мм завтовшки 10–15 мм. Таке облицювання з використанням одного виду каменю має ряд переваг: мінімальна вартість і короткі строки робіт.  А майстерний підбір плит за природнім малюнком (наприклад, з прожилками) може внести «родзинку» в однокольорову гаму. Для підлоги використовують плиту різного кольору. При цьому на базі кількох стандартних елементів можна отримати велику кількість візерунків, а поєднання 2–3 матеріалів внесе оживлення в інтер’єр.

Можна використовувати декілька видів природного каменю, створювати композиції із різноманітних геометричних фігур. Тому, цілком імовірно, потрібно буде більше (інколи у два рази) кількості матеріалу, що, відповідно, призведе до подорожчання робіт.

І, нарешті, мозаїчна підлога. Виготовлення її дуже складне і дороге, але це показник рівня майстерності. Такі ексклюзивні роботи – справжні витвори мистецтва: поєднання розмірів, форм, кольорів, поверхневого оздоблення і вставних елементів надають їм високий декоративний та естетичний ефект. Що ж стосується вартості робіт, то вона індивідуальна в кожному конкретному проекті й залежить не тільки від ціни матеріалу, але й від характеру і складності візерунка.

Підлога і стіни з натурального каменю – значимі елементи інтер’єру. Багато світла і повітря, мінімум меблів, витриманих в одному стилі, створять атмосферу розкоші і комфорту. І як необхідне доповнення стильного інтер’єру – деталі, виконані з натурального каменю: наприклад, кам’яна стільниця чи, навпаки, прозора скляна стільниця і надійна основа з натурального каменю. Необов’язковим, але приємним доповненням можуть стати шахи з натурального каменю, масивна і в той же час витончена попільниця, камінна полиця і підвіконня. І, звичайно, центр домашнього затишку і добробуту – камін, портали якого традиційно облицьовуються мармуром, що пояснюється  його теплостійкими якостями.

Натуральний камінь може конкурувати і з керамічною плиткою, наприклад, у басейні чи ванній кімнаті. Частіше за все для облицювання цих приміщень  використовується граніт або мармур. Таке оздоблювання хоча й дороге, проте розкішно виглядає і, до того ж, практично вічне. Слід зауважити, що  підвищена вологість ніяк не впливає на натуральний камінь, та й прибирання займає мінімум часу.

Наприклад, ванна кімната може бути виконана із натурального каменю майже повністю: облицювання стін і підлоги, стільниці й аксесуари. А як розкішно виглядає цільна мармурова ванна!

Оригінальними будуть стіни й підлога, прикрашені мозаїчними фрагментами. Мозаїка буде також доречною на кухні, у зимовому саду, басейні.  Причому таке оздоблювання буде ексклюзивним, а тому Ваша ванна кімната, кухня, вітальня з каміном, зимовий сад або басейн стануть унікальними. Один нюанс: вибираючи плиту для підлоги у вологих приміщеннях, потрібно знати, що більшість видів каменю при тривалому контакті з водою змінює колір. Це, передусім, стосується мармуру – пористого і неоднорідного матеріалу.

КРАСА ПОТРЕБУЄ ПІКЛУВАННЯ

Камінь, як і будь-який інший матеріал, потребує піклування і уваги. Є безліч засобів для чищення виробів із натурального каменю і підтримування його природньої краси. Наприклад, м’які шампуні для щоденного догляду і видалення плям. Спеціальні поліролі, які надають блиску полірованим поверхням, усілякі масло- і водовідштовхувальні засоби, різноманітні очисники. А за допомогою спеціальної шпаклювальної маси, підібраної для конкретного каменю, можна усунути найдрібніші тріщинки на його поверхні, що утворилися в процесі механічної обробки.

Отже, Ви обрали для оздоблювання такий красивий і престижний матеріал, як натуральний камінь. Слід пам’ятати, що як жоден інший матеріал він вимагає індивідуального підходу: при його використанні потрібно враховувати й архітектурні рішення приміщення, і його дизайн. І тут найкращий результат дасть спільна робота архітектора, будівельників і замовника, яка може призвести до нових оригінальних стилістичних рішень.