Офiс та виробництво:
вул. Промислова, 4Б
+38(044)467-79-00

Сяючі сходи з мармуру в класичному стилі відразу народжують асоціацію з палацом або розкішним особняком. Строгі мармурові східці з підкресленим мінімалізмом стануть чудовою окрасою лофту, де лише благородство матеріалу, краса фактури ненав’язливо вказують на статус, добробут власника будинку. Адже «правильні» мармурові сходи – це не тільки архітектурний елемент, але і чудовий завершальний штрих у гармонійному інтер’єрі або екстер’єрі будинку.

До речі, нас часто запитують, чи використовуються мармурові сходи в Києві поза приміщенням або чи потрібно обов’язково застосовувати на вулиці міцніший матеріал. Так ось цей красивий натуральний камінь володіє достатньою зносостійкістю для оформлення, наприклад, високого ґанку заміського будинку, в якому, звісно, не передбачається таке широе відвідування, як у громадському місці, наприклад, у музеї.

Сходи з мармуру: основні типи і переваги

Насамперед потрібно відзначити, що виготовлення сходів з мармуру передбачає використання каменю в якості декоративного оздоблення, а не для основи. Нею може служити цегляна, бетонна або ж зварна металева конструкція. Замовник визначає тип основи, тип облицювання цього архітектурного елементу.

  1. Цілісні сходи. Найчастіше саме їх використовують для оздоблення зовнішнього ґанку. Вони надають певну монументальність усій будівлі, мають вигляд, як то кажуть, «на віки». Однак зовнішній вигляд в даному випадку не оманливий, такі сходи дійсно довговічні, служать господарям дуже довго, незмінно радуючи око своєю розкішшю. При реставраційних роботах будівлі мармурові східці можна неодноразово використовувати повторно. Можливість реставрації – одна з найважливіших переваг природного матеріалу.
  2. Накладні. Вони складаються із східця, підсхідця, їх використовують при зовнішньому, внутрішньому оздобленні, вони можуть бути прямими, забіжними і дугоподібними. Завдяки тому, що кожна сходинка складається з двох частин (вертикальної і горизонтальної),  можна навіть створити ефект килимової доріжки, використовуючи для різних поверхонь різний за відтінком мармур (світліший-темніший) або навіть за кольором.
  3. З облицювальних плит. Найпростіший, легкий, доступний спосіб, який застосовують для прикраси конструкцій всередині і зовні будівлі.

Виготовлення мармурових сходів і мармурових східців для сходів також передбачає вибір клієнтом фактури поверхні.

  1. Зі смугою антиковзання у вигляді шорсткої ділянки, тонких  смужок уздовж горизонтальної поверхні східця.
  2. Повністю шліфована поверхня використовується переважно зовні будівлі. Як правило, на світлому камені, оскільки така обробка трохи згладжує чіткість візерунка прожилок.
  3. Повністю полірована поверхня застосовується всередині приміщення, оскільки дощ, сніг моментально зроблять з ваших сходів каток. Зате саме така технологія обробки дозволяє максимально підкреслити величність природного малюнка. А при правильному освітленні така поверхня заворожує своїм  блиском.
  4. Термообрабка поверхні закриває пори в камені, сходинки дуже легко миються, не ковзкі завдяки невеликій шорсткості. Цей тип обробки також найчастіше використовують на вулиці.

Вибір каменю

Що ж забезпечило мармуру таку популярність як матеріалу для оздоблення? Адже люди використовують його вже понад  дві тисячі років. По-перше, вже згадана нами довговічність. Йому не страшні перепади вологи, температур, він не вигоряє на сонці. Мармур легко піддається реставрації, адже він має забарвлення по всій глибині, а не тільки на поверхні. Так, існують і міцніші природні матеріали. Але рівень зносостійкості мармуру теж дозволяє виробам з нього «жити» століттями. А ось за красою у нього конкуренції немає. Судіть самі: безліч відтінків (від білого до чорного, від блакитного до рожевого, від зеленого до червоного) і нескінченна варіація прожилок в малюнку. До того ж він чудово піддається обробці і може в руках майстра набути будь-якої форми. Додайте сюди екологічність мармуру – і причина його популярності у сучасному «пластиковому» світі стане очевидною.

Мармурові сходи для будинку: особливості догляду

Тут все досить просто. Хочете, щоб мармур проявляв себе в усій красі і розкоші і виглядав так століттями? Використовуйте для натирання сходів бджолиний віск або спеціальні засоби для догляду за натуральним каменем. Забудьте про абразивні засоби для прибирання. Якщо пори не загерметизовані, відразу витирайте з поверхонь калюжки рідин, які підфарбовують. Так ви уникнете плям.

Сходи з мармуру стануть справжньою «родзинкою» в оформленні вашого будинку. За умови якісного виготовлення і правильного догляду вони зможуть служити не одному поколінню домочадців.

Надіслати заявку